loader

Każdy, kto zajmuje się profesjonalnie budową domów, bloków czy innych obiektów doskonale wie, jak trudno jest połączyć ze sobą solidną jakość z ekonomią. Tanie materiały nie zawsze są dobre, a te z najwyższej półki sprawiają, że cała inwestycja jest bardzo droga. Co zrobić, by w miarę możliwości połączyć te aspekty i zbudować dom, który przetrwa lata, a który nie będzie kosztował fortuny? Podpowiedź poniżej.

Zasady budowania taniego domu

Wielu fachowców zgodnie twierdzi, iż cena domu zależy w głównej mierze od rozsądnego projektu. Im jest on prostszy, precyzyjny, tym budowa jest szybsza i bardziej ekonomiczna. Dlatego też osoby, które chcą tanio i szybko wybudować swój wymarzony dom – wybierają najczęściej proste konstrukcje, subtelne bryły, które są nie tylko wygodne, przestrzenne, ale i bardzo szybko się je buduje. Takie domy też bardzo lubią budować sami fachowcy, gdyż wszystko w nich idzie sprawnie, a z każdą maszyną i sprzętem można spokojnie dotrzeć w każdy zakamarek.

Czym charakteryzuje się tania budowa?

Tania budowa jak wspomniano wyżej ma prostą konstrukcję, zwartą bryłę budynku oraz najczęściej wyposażona jest w dwuspadowy dach. Inwestorzy też często ograniczają koszty w ten sposób, iż rezygnują z konkretnych pomieszczeń. Domy bez piwnic, kotłowni czy garaży są dużo tańsze. Podobnie sytuacja wygląda z domami parterowymi, które również można wykonać bardziej ekonomicznie niż dom piętrowy.

Faza budowy

Ta część jest bardzo wymagająca. Nie tylko chodzi o zakup dobrych jakościowo materiałów, ale i pewnie rozwiązania, które również są w stanie ograniczyć koszty całości. Mnóstwo osób zamiast kupować drogie maszyny do konkretnych prac, chętnie korzysta z profesjonalnych wypożyczalni sprzętu budowlanego, gdzie tak naprawdę można znaleźć wszystko to, co jest potrzebne w tym miejscu pracy. Agregaty prądotwórcze jednofazowe, rusztowania aluminiowe wąskie, szlifierki taśmowe do drewna, myjki ciśnieniowe, odkurzacze przemysłowe na sucho i morko, zagęszczarki jednokierunkowe, młoty wyburzeniowe, niwelatory laserowe, minikoparki gąsienicowe walce wibracyjne dwu-bębnowe, podnośniki koszowe oraz wiele, wiele innych – to wszystko można dostać praktycznie od ręki i za niewielkie pieniądze.

Ekonomiczna przestrzeń

Budowlańcy często sugerują klientom, by ci już na etapie budowy pomyśleli nad tym, co zrobić, by dom był bardziej ekonomiczny i oszczędny w przyszłości. Dobre ogrzewanie, szczelne okna, nowoczesne instalacje, sprawdzone systemy czy specjalistyczne urządzenia – tego wszystkiego na rynku nie brakuje, a dają one szereg możliwości. Wielu klientów decyduje się np. na ogrzewanie podłogowe, które często uznawane jest za bardziej ekonomiczne niż to standardowe. Osoby, które chcą zainwestować w nowoczesne rozwiązania mogą postawić na system fotowoltaikę, która w ogóle daje spore oszczędności energii, tym samym prąd i ogrzewanie w domu praktycznie wytwarzane jest w sposób ekologiczny, zdrowy i bez ponoszenia dużych kosztów. Mimo, iż na początku spory wydatek, to jednak ta inwestycja szybko się zwraca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *