loader

W czasie gdy lata stają się coraz gorętsze, rośnie również zapotrzebowanie na to, aby nieco ulżyć sobie od wysokiej temperatury. Powoduje to, że powszechnie wzrasta zainteresowanie różnymi domowymi klimatyzatorami oraz urządzeniami mogącymi przynosić w takiej sytuacji ulgę. Na co jednak szczególnie mocno warto się zdecydować? Czy najlepsza klimatyzacja domowa będzie stacjonarna, przenośna, a może wystarczy po prostu dobrej klasy wentylator?

Charakterystyka wentylatora

Wentylator jest z pewnością najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem spośród wszystkich innych wymienionych tu sposób na poczucie ulgi od gorącego powietrza. Niestety na tym tak właściwie kończy się jego lista zalet, ponieważ jest to urządzenie bardzo głośne, a przy tym niezwykle mało efektywne. Pamiętać bowiem trzeba o tym, ze wentylator w żaden sposób nie powoduje obniżenia temperatury powietrza, lecz jedynie wprawia je w ruch, czym przynosi niewielkie poczucie ulgi.

Charakterystyka klimatyzatora przenośnego

Jeśli kogoś interesuje prawdziwa klimatyzacja, lecz jednocześnie chce zachować zaletę wentylatora w postaci jego mobilności, powinien się w takim wypadku zainteresować rozwiązaniem o nazwie klimatyzator przenośny. Jest to urządzenie dość podobne do oczyszczacza powietrza lub nawilżacza, z tym jednak zastrzeżeniem, że z jego boku wyprowadzona jest dość pokaźnych rozmiarów rura wentylacyjna. Służy ona po pierwsze do wyprowadzania gorącego powietrza z pomieszczenia na zewnątrz, a po drugie do pobierania powietrza i ochładzania go w swoim wnętrze. Tak ochłodzone powietrze wydobywa się z kratki wentylacyjnej urządzenia. I choć brzmi to dobrze w teorii, to jednak praktyka jest nieco gorsza. Przede wszystkim z racji tego, że całe urządzenie obecne jest w pomieszczeniu, pracuje ono bardzo głośno, czego nie da się nazwać komfortowym. Po drugie jednak i być może najważniejsze, z powodu licznych nieszczelności takiego urządzenia przy oknie i wyprowadzonej rurze, jego efektywność nie może się w nawet najmniejszym stopniu równać z tą, którą charakteryzuje się tradycyjna, stacjonarna klimatyzacja. Co prawda jest tańsze i mobilne, więc można ją bez trudu przestawiać, a nawet wynosić z mieszkania do innego miejsca, lecz niestety nie jest to urządzenie i nie najlepszej możliwej jakości. Jeżeli potrzebujesz specjalistów od montażu klimatyzacji na obszarze Poznania i okolic, zerknij tu https://klima-poznan.pl/montaz-klimatyzacji/

Charakterystyka klimatyzacji stacjonarnej

Jeśli ktoś chce mieć możliwie jak najlepszy rodzaj klimatyzacji, który cechować się będzie bardzo dobrą kulturą pracy, czyli będzie ciche i komfortowe, a co najważniejsze będzie efektywnie powodowało zmniejszenie temperatury powietrza w domu, koniecznie trzeba się w takiej sytuacji zainteresować klimatyzatorem stacjonarnym. Składa się on z dwóch części, czyli elementu zewnętrznego, wykonującego całą pracę, oraz wewnętrznego, który nadmuchuje zimne powietrze do domu. Co prawda jest to sprzęt drogi,  a także kłopotliwy w montażu, ponieważ wymaga często przeprowadzenia sporego remontu, lecz nie da się ukryć, że jeśli chodzi o jakość, efektowność i zwyczajnie komfort płynący z używania tego klimatyzatora, to żaden innym sposób nie może mu dorównać.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *