W przypadku powodzi lub pękniętej rury niezwykle ważnym jest, aby jak najszybciej zniwelować lub całkowicie zlikwidować jej skutki. Bagatelizowanie sprawy może doprowadzić do nieodwracalnych zniszczeń mienia, pojawić się może uciążliwy do pozbycia się grzyb i wilgoć. Co powinieneś zrobić po powodzi? Jak skutecznie poradzić sobie z tym problemem? W poniższym artykule dowiesz się wszystkiego na ten temat.
Działaj szybko
W przypadku powodzi niezwykle cenny jest czas. Należy działać jak najszybciej, dzięki czemu unikniemy dodatkowych kosztów związanych z odgrzybianiem, zniszczeniem mienia, czy awarią elektroniki i jak najszybciej wrócisz do normalności. Metoda osuszania zależna jest od wielu czynników – takich jak lokalizacja, otoczenie, rodzaj budynku, stopień zniszczeń i wielu innych. W klasycznych przypadkach korzysta się z metody osuszania kondensacyjnego.
Osuszanie kondensacyjne
Ta metoda osuszania polega na wykorzystaniu specjalnie do tego zaprojektowanych osuszaczy kondensacyjnych. Naturalny proces osuszania ścian jest bardzo długotrwały, co może skutecznie prowadzić do zniszczeń elewacji, pojawiania się grzyba i wielu innych. Osuszacze skutecznie obniżają względną wilgotność powietrza do około 35%. Dzięki temu proces osuszania znacznie przyspiesza, a ściany skutecznie się regenerują. W przypadku zalania warto również sprawdzić warstwę izolacyjną w podłogach. Jeżeli doszło tutaj do zalania, to metoda kondensacyjna nie będzie skuteczne. Wówczas warto skorzystać z metod osuszania warstw izolacyjnych.
Osuszanie warstw izolacyjnych
Zalanie warstw izolacyjnych może wiązać się z kosztownym remontem związanym z kuciem podłogi i wyłożeniem nowej nawierzchni. Osuszanie metodą kondensacyjną na nic się tutaj zda – a wręcz przeciwnie – może przynieść jeszcze więcej szkód. Dlatego w takim przypadku korzysta się z osuszaczy adsorpcyjnych z dodatkowymi turbinami. W takim przypadku powietrze osuszane jest do wilgotności około 5%, a następnie wtłaczane w warstwę izolacyjną podłogi. Następnie suche powietrze skutecznie powoduje osuszanie instalacji.
Jakie korzyści płyną z osuszania?
W osuszaniu najważniejszym jest, aby jak najszybciej przejść do działania. Odpowiednio podjęte kroki pozwolą na zdecydowaną minimalizację powstałych szkód, dzięki czemu ograniczysz koszty związane z potencjalnym remontem. Poza tym osuszanie ścian pozwoli na skuteczne pozbycie się problemu zagrzybień. Dodatkowo, dzięki osuszaniu możesz skutecznie obniżyć swoje rachunki za ogrzewanie, gdyż wilgotne ściany czy podłogi tracą swoje wartości izolacyjne, przez co słabiej trzymają ciepło.
W przypadku powodzi czy pęknięcia rury najważniejszy jest czas, dlatego dobrym wyborem będzie zdecydowanie się na usługi fachowców. Dzisiejsze oferty proponują jak najbardziej kompleksowe doradztwo, a decydując się na sprawdzonych specjalistów w grę wchodzą również darmowe oględziny i wycena. Jeżeli nie masz odpowiedniego sprzętu i wiedzy – warto będzie zostawić tę kwestię fachowcom.
dywany
Dzięki wielkie za ten wpis! Właśnie takich informacji szukałem.
VITS
Bardzo przydatna usługa. Można dzięki temu usunąć wiele zniszczeń!
gruzbob.pl
Warto pamiętać o tej usłudze. Przydaje się w wielu momentach!
asmed-clinic.pl
Do takich zadań warto zatrudniać sprawdzonych specjalistów. Oni dobrze zajmą się osuszaniem.