loader

Podczas wyboru mebla wypoczynkowego do naszego salonu warto swoją uwagę zwrócić na narożniki. Pozwalają one na optymalne wykorzystanie nawet niewielkiej przestrzeni w salonie czy pokoju dziennym. W ten sposób możemy optycznie powiększyć przestrzeń naszego pomieszczenia. Dużo temu zawdzięczać możemy możliwości zagospodarowania pustego kąta, który występuje po umieszczeniu sofy oraz fotela.

Niektóre narożniki można również wykorzystać jako łóżko. Warto wtedy zdecydować się na mebel z funkcją spania, dzięki czemu będziemy mogli zrezygnować z łóżka małżeńskiego tym samym otrzymując więcej wolnej przestrzeni. Obecnie oferta producentów jest naprawdę bogata, dlatego z pewnością wybierzemy coś do swojego mieszkania.

Rodzaje narożników

Oferta narożników do salonu jest coraz większa i niestety mamy jeszcze więcej dylematów przy zakupie odpowiedniego modelu. Warto więc podzielić narożniki na trzy podstawowe rodzaje. Są to między innymi narożniki modułowe, o stałej konstrukcji oraz komplety meblowe. Poniżej dowiecie się więcej na temat każdego z tych rodzajów.

Narożniki modułowe

Jest to zdecydowanie odpowiednia opcja dla tych, którzy cenią sobie zmienianie od czasu do czasu aranżacji swojego salonu. Dzięki temu nie ma żadnej konieczności kupowania nowych mebli wypoczynkowych. Narożniki o zmiennej konstrukcji najczęściej składają się z dwóch elementów. Są to tak zwane szezlongi, które się ze sobą łączą. Klient może zdecydować sam, w jakiej konfiguracji ustawi on je względem siebie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamieniać miejscami nasze szezlongi. W ten sposób stworzymy nowe aranżacje pomieszczeń nie tracąc komfortu z wypoczynku. Ciekawe narożniki w kształcie U są np. tu https://www.meblelargo.pl/naroznik-w-ksztalcie-u,tag.html

Warto także wspomnieć o tym, że wyróżniamy też narożniki prawe i lewe. W zależności od modelu to właśnie prawa albo lewa strona część jest dłuższa. Jeżeli chcemy zmienić stronę narożnika, musimy rozkręcić jego elementy i skręcić w innej konfiguracji. Oczywiście narożniki modułowe mogą składać się z większej ilości elementów niż dwóch. W takiej sytuacji resztę dodatkowych części nazywamy segmentami lub modułami. Decydując się na taki rodzaj narożnika możemy je ze sobą łączyć i rozdzielać tak, jak tylko się nam podoba. W takiej sytuacji to my mamy wpływ na długość naszego narożnika.

Narożnik o stałej konstrukcji

Jest to swego rodzaju przeciwieństwo mebli modułowych. Nie można zmienić ich wyglądu i położenia siedzisk względem siebie. Po swoim złożeniu zostaje on w swojej niezmiennej formie i kształcie. Osoby, które decydują się na takie rozwiązanie powinny dokładnie zmierzyć miejsce, w którym później narożnik będzie stał. Taka opcja świetnie sprawdza się w mniejszych salonach, gdzie zależy nam na dodatkowym miejscu.

Komplety meblowe

Są to meble wypoczynkowe, które posiadają kilka oddzielnych elementów. Są one podobne do narożników modułowych, jednak poszczególne części możemy bez problemu ustawić niezależnie względem siebie. Posiadają one wykończenie z obu boków. Często w takich zestawach występują także pufy, które można wykorzystać jako przedłużenie szezlongu, stoliczek albo zupełnie oddzielne siedzisko.

Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w oczywiście przestronniejszych salonach. Dzięki temu będziemy mogli dowolnie zmieniać aranżację całego pomieszczenia. W mniejszych pokojach ta opcja nie sprawdzi się tak dobrze ze względu na brak odpowiedniej przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *