loader

Ogród to fantastyczne miejsce, które rewelacyjnie uzupełnia dom o możliwości rekreacyjne. Idealnym połączeniem domu i ogrodu jest natomiast taras, który nie tylko daje możliwość wyjścia z domu prosto na ogród, lecz równie sam w sobie może być miejscem relaksu i odpoczynku. Żeby jednak mógł on pełnić wszystkie swoje zadania, musi być pokryty odpowiedniego rodzaju płytkami ceramicznymi. Jakie powinny być ich cechy, aby były możliwie jak najlepsze?

W jakich warunkach pracować będą płytki tarasowe?

Żeby móc poprawnie odpowiedzieć na pytanie, jakie płytki tarasowe wybrać na taras wychodzący na ogród, koniecznie trzeba wiedzieć, w jakich one będą pracowały warunkach i z czym będą musiały się każdego dnia mierzyć. O czym zatem konkretnie mowa?

Najważniejszą sprawą jest oczywiście bardzo negatywny wpływ warunków atmosferycznych. Taras będzie cały czas pokrywany deszczem, śniegiem, a także padać na niego będzie bardzo silne promieniowanie świetlne. Dodatkowo zmagać się będzie z bardzo wysoką oraz niezwykle niską temperaturą.

To jednak nie koniec, ponieważ wychodzący na ogród taras będzie również narażony na bardzo duże zanieczyszczenie. Po pierwsze to pochodzące z drzew, czyli różnego rodzaju pyłki osadzające się w dużej ilości na powierzchni tarasu, lecz również oczywiście opadające na niego liście. Dodatkowo często będzie on brudny po prostu ziemią pochodzącą z ogrodu, która obficie gromadzić się będzie na odzieży podczas przeprowadzanych w nim prac.

Jak wybrać płytki tarasowe?

Wszystkie powyższe kwestie oznaczają jedno – płytki tarasowe muszą być naprawdę doskonałej jakości, aby zapewniały po pierwsze bezpieczeństwo używania tarasu, lecz również jego ładny wygląd, oraz oczywiście wygodę. Jakie zatem warto wybrać?

Szczególnie poleca się płytki gresowe, które po pierwsze są bardzo ładne i dostępne w naprawdę dużej ilości wzorów oraz faktur. Co więcej, jest bardzo odporny na niekorzystne oddziaływanie mrozu, śniegu oraz deszczu. Dodatkowo jest także odporny na silne słońce i wysoką temperaturę.

Decydując się na gres, warto wybrać takie jego odmiany, które po pierwsze będą pokryte specjalną warstwą antypoślizgową, a po drugie będą łatwo zmywalne, dzięki czemu doprowadzenie ich do czystości będzie szybkie i wygodne.

A co z fugami?

Często podczas wybierania odpowiednich płytek na taras zupełnie zapomina się o fugach. A przecież są one nie mniej ważne niż płytki. Złej jakości fugi mogą przepuszczać wilgoć pod płytki, co skutkować będzie ich rozsadzaniem oraz pękaniem. Warto również wybierać takie modele, które odporne będą na częste zmywanie oraz czyszczenie silnymi środkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *