loader

Małe mieszkanie, to mała powierzchnia do życia. Nie zawsze łatwo się mieszka w tak małej przestrzeni, zwłaszcza jeśli nie mieszkamy sami. Jednak własne mieszkanie daje dużo satysfakcji i tak naprawdę nieważne jak jest duże, ważne by było ono wygodne, komfortowe i przyjazne dla nas. A tak naprawdę każde mieszkanie można wyremontować i sprawić, że będzie się nim mieszkało jeszcze wygodniej, poprzez optyczne powiększenie pomieszczeń.

Od czego zacząć powiększanie mieszkania?

Początkowo warto zacząć od bardziej przyziemnych kwestii jeśli chodzi o powiększanie przestrzeni mieszkalnej. Jeśli w mieszkaniu jest kilka małych i ciasnych pomieszczeń a istnieje taka możliwość, można się zdecydować na usunięcie kilku ścian i stworzenie mniejszej ilości pokojów ale o większych gabarytach. Bardzo często w małych mieszkaniach praktykuje się łączenie ze sobą kuchni z salonem czy salonu z jadalnią. To bardzo popularne połączenie i bardzo praktyczne, dzięki niemu można zyskać dodatkową przestrzeń w domu.

Wielozadaniowe pomieszczenia

Równie ciekawym pomysłem na optyczne powiększenie wnętrz mieszkalnych i zapewnienie sobie wygody, jest stworzenie pomieszczeń wielofunkcyjnych. Jak już wspomniano można połączyć ze sobą kuchnię z pokojem dziennym. W ten sposób w jednym pomieszczeniu można przygotowywać i spożywać posiłki a jednocześnie spędzać czas z rodziną czy z zaproszonymi gośćmi. Jeśli na dodatek kanapa w pokoju dziennym będzie się rozkładać, wtedy można to pomieszczenie wykorzystywać także jako sypialnię i w ten sposób zaoszczędzić miejsce w domu. Tak samo można potraktować sypialnię, jeśli wstawimy do niej biurko, może ona służyć nie tylko do spania ale także do pracy biurowej, jeśli taką wykonujemy w domu.

Optyczne powiększenie przestrzeni

W czasie remontu małego mieszkania, warto też postawić na powierzchnie odbijające światło sztuczne i naturalne. Zakup paneli z wysokim połyskiem czy gładkich płytek podłogowych, do tego dużo luster na ścianach i efekt powiększonej przestrzeni murowany. Wszystkie powierzchnie, które odbijają światło tak jak i same lustra, doskonale powiększają przestrzeń, zawsze ma się wrażenie że pomieszczenie jest o wiele większe niż się to wydaje. Lustra na ścianach mogą być bardzo dekoracyjne, obecnie w sklepach można znaleźć przepiękne lustra ozdobne w różnych rozmiarach, niektóre mają również funkcję podświetlenia. Ciekawą propozycją jest także stworzenie lustrzanej ściany, tylko trzeba sobie najpierw wymierzyć dobrze ścianę na której ma się znaleźć ogromne lustro a potem zamówić takie lustro na wymiar u szklarza. Bardzo dobrze takie rozwiązanie sprawdza się w długich i wąskich holach, jeśli dodatkowo zamontuje się ciekawe oświetlenie na całej długości, wtedy efekt będzie piorunujący.

Jak można zauważyć, jest mnóstwo sposobów na to jak powiększyć przestrzeń mieszkalną w małym mieszkaniu. Wcale nie trzeba na to wydawać dużo pieniędzy i robić dużego remont, wręcz przeciwnie, wystarczy wprowadzić kilka zmian by całkiem odmienić wnętrza mieszkania i zmienić jego styl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *